UEFA открытые
[search 0]
Больше

Download the App!

show episodes
 
Hosts Rob Daly and Chris Parrott are joined by a team of journalists to discuss the biggest stories from the UEFA Champions League. Listen to our live show every matchnight for full match radio commentary of the biggest games. We are on air from 1800 CET. Listen on http://UEFA.com and on the official UEFA Champions League APP.
 
Thelbi i këtij podcasti do të jetë diskutimi mbi dënimin 10-vjeçar të KF Skënderbeut nga UEFA duke i parë ngjarjet hollësisht, një nga një dhe në mënyrë kronologjike: dyshimet e para nga organizatat Federbet, Bet Radar; fillimin e hetimeve nga UEFA; pezullimi 1-vjeçar dhe gjyqi i përshpejtuar në CAS; dënimi 10-vjeçar; përplasjet politiko-sportive në vazhdim; rrjedhja e informacionit dhe raportit të pretencës nga inspektorët e UEFA-s në media; kërcënimet dhe deklarata e Ceferin; protestat në ...
 
Loading …
show series
 
The Matchday Live team review another exciting night with more drama and goals, as Manchester United came back from two goals down to beat Atalanta, Chelsea powered past Malmo, Bayern outclassed Benfica and Barcelona edged Dynamo Kyiv. We hear from Harry Maguire, Ole Gunnar Solskjaer, Thomas Tuchel and Mason Mount.…
 
Episodi hyrës merret me historikun e sukseseve të klubit gjatë dekadës së fundit... Rikthimi tek trofetë kombëtarë, ecuria evropiane deri në hyrjen në grupe, sulmet mediatike dhe fillimi i dyshimeve nga organizata si Federbet, SportRadar deri në fillimin e hetimeve nga UEFA. CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Intervistues: Rezar N…
 
The Matchday Live team review a goal-laden night in the Champions League, as Liverpool edge out Atletico, Ajax dismantle Dortmund and Man City hit five in Belgium. We hear from Jurgen Klopp, Alisson Becker, Pep Guardiola and Miralem Pjanic.UEFA
 
Një podcast i ri mbi gjyqin e famshëm dhe dënimin e KF Skënderbeut nga UEFA. Ai është konceptuar në formatin e një interviste me hulumtuesin e pasionuar të kësaj çështjeje, Brendon Salih, i cili i sheh dhe i analizon ngjarjet hollësisht dhe në mënyrë kronologjike. CREDITS: Ideja, realizimi: Brendon Salih, Rezar Naco Intervistues: Rezar Naco I ftuar…
 
The Matchday Live team review a dramatic end to Matchday 2 as Cristiano Ronaldo made yet more Champions League history. We hear from Ole Gunnar Solskjaer and Bruno Fernandes after Manchester United’s injury time victory over Villareal, and a disappointed Ronald Koeman after Barcelona were blown away by Benfica. Plus we hear from Ruben Loftus Cheek …
 
The Matchday Live team review the third night of this season's UEFA Champions League Group Stage. We hear from Pep Guardiola after his City side were beaten in Paris and react to Moldovan champions Sheriff’s remarkable victory over Real Madrid. Plus we hear from Jordan Henderson and Erik ten Hag after Liverpool and Ajax also recorded impressive Mat…
 
The Matchday Live team review a thrilling night in the UEFA Champions League Group Stage with goals galore. We hear from Jack Grealish after Manchester City beat RB Leipzig 6-3 and also hear from Jurgen Klopp, Andy Robinson and match winner Jordan Henderson after Liverpool’s 3-2 thrilling win over AC Milan at Anfield. Plus there were four goals for…
 
The Matchday Live team review night one of this season's UEFA Champions League Group Stage. We hear from Thomas Tuchel and Romelu Lukaku after the defending champions Chelsea got off to a winning start against Zenit. There were also victories for Bayern, Juventus and Young Boys who shocked Manchester United in Switzerland.…
 
Joining Matt Cauz today is Golf Talk Canada's Host Mark Zecchino to take us through the US Open and TSN Reporter Mark Masters joins as he returns from Vegas to break down the Golden Knights and Canadiens series that's currently tied at 1-1. All that and much moreTSN 1050
 
The Matchday Live team look back on a pulsating night of Champions League action, as Paris got a first-leg lead against holders Bayern and Chelsea took a stranglehold of their quarter-final tie with Porto. Plus we hear reaction from Thomas Tuchel, Mason Mount, Marko Grujic, Julian Draxler, Kylian Mbappe and Jurgen Klopp.…
 
The Matchday Live team reflect on the first quarter-final encounters as Real Madrid and Manchester City got first leg leads and we hear reaction from Jurgen Klopp, Thibaut Courtois, Andy Roberson, Pep Guardiola, Edin Terzic, Kevin De Bruyne and Phil Foden.UEFA
 
Loading …

Краткое руководство

Google login Twitter login Classic login